logo BIP

Park wodny TOSiR

Informacje


Kategoria: Baseny

Adres: ul. Piłsudskiego 30

Adres e-mail: plywalniakryta@tosir.com.pl

Telefon: +48 14 621 43 92

Godziny otwarcia: pon-pt 6:00 – 22:00 | sob, nd i święta 8:00 – 22:00 | m-ce lipiec i sierpień od poniedziałku do piatku 6:00 – 22:00

Zespół Saun godziny otwarcia : pon-pt 15:00-22;00 , sob,nd i święta 8:00-22:00

Terminal płatniczy: tak

Dodatkowe informacje:

 

Idziesz na basen? Pamiętaj o higienie przed i po kąpieli

Przed kąpielą na basenie

  • Bezwzględnie zrezygnuj z basenu, jeśli masz np. biegunkę, infekcję wirusową, grzybicę, zapalenie ucha czy skóry. Kąpiel w basenie może zaszkodzić zdrowiu twojemu i innych pływających.
  • Oczyść skórę z kosmetyków, zmyj makijaż z twarzy. Może on dodatkowo podrażniać skórę i oczy.
  • Używaj czystego stroju kąpielowego, czepka, klapek i ręcznika.
  • Używaj okularów pływackich, żeby chronić oczy przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w wodzie.
  • Załóż dziecku specjalną pieluszkę do kąpieli.
  • Zanim wejdziesz do niecki basenowej, dokładnie umyj całe ciało mydłem. Do mycia włosów zawsze używaj szamponu, żeby usunąć lakier, żel do włosów i inne użyte kosmetyki.

Nawet osoba zdrowa może przenosić bakterie i wirusy, które mogą być zagrożeniem dla osób mniej odpornych. Na skórze każdego z nas gromadzi się wiele substancji i mikroorganizmów. Kiedy wchodzimy do wody, możemy je sobie wzajemnie przekazywać.

W trakcie korzystania z niecki basenowej

  • Nie omijaj brodzika do płukania stóp – służy on do ich dezynfekcji. Na swoich stopach przenosisz różnorodne zanieczyszczenia, takie jak pot i naskórek. To stwarza ryzyko zakażenia innych pływających, szczególnie jeśli mają drobne skaleczenia. Grzyby mogą łatwo przedostać się do organizmu przez miejsca, które nie są chronione zdrową skórą, co zwiększa ryzyko rozwoju np. grzybicy skóry lub paznokci.
  • Nigdy nie załatwiaj swoich potrzeb fizjologicznych w wodzie basenowej. Bakterie, które znajdują się w kale i moczu, jeśli znajdą się w wodzie basenowej, mogą spowodować infekcje układu moczowego, pokarmowego i płciowego.

 

Po kąpieli

  • Weź prysznic, aby zmyć ze skóry i włosów związki chloru, a także drobnoustroje, z którymi stykasz się w wodzie. Substancje chemiczne, które wydziela organizm również mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Obecny w pocie i w moczu amoniak reaguje z podchlorynem sodu używanym do dezynfekcji wody, co może powodować podrażnienia i zaczerwienienia oczu, a także charakterystyczny „zapach chloru”.

 

Pamiętaj!

Przed pójściem na basen nie wystarczy umyć się w domu. Bakterie na ciele szybko się mnożą, zwłaszcza kiedy zakładamy ubranie i wychodzimy na zewnątrz. Wzięcie prysznica bezpośrednio przed wejściem do niecki basenowej jest niezbędne.

Aktualności

Bezpieczne Wakacje 2024

Akcja lato realizowana przez TOSiR :   Wstępy na poniższe obiekty po 4,00 zł po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej dla uczniów z tarnowskich szkół :   Park Wodny przy ul.

Czytaj więcej »

Więcej informacji

Park Wodny jest jednym z elementów dużego projektu Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Oprócz Parku Wodnego planowana jest budowa Wielofunkcyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej oraz Amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu na gruntach o łącznej powierzchni około 16 000 m2.

Inwestycja polegała na dobudowie do budynku istniejącej Krytej Pływalni mieszczącej pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10mzjeżdżalnię 90m, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego drugiego budynku – Parku Wodnego. Podstawowym celem rozbudowy było stworzenie na bazie istniejącego obiektu – większego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. W ramach rozbudowy wykonano dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno – rozrywkowy. 

Powierzchnia hal basenowych została powiększona dwukrotnie, a w nowym budynku posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzery, sztuczna rzeka, zatoka bąbelkowa, masaż boczny, masaż karku, 50 m zjeżdżalnia rurowa oraz zjeżdżalnia rodzina. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego, brodzik dla małych dzieci o powierzchni 33 m2 ze zjeżdżalnią prostą typu Słonik. Z hali basenowej, w okresie letnim będzie można wyjść na taras gdzie przewidziano ustawienie leżaków. W bezpośrednim sąsiedztwie nowej hali basenowej zaprojektowano zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna a jako pomieszczenia pomocnicze wykonano tu hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach. W związku rozbudową funkcji obiektu, a co za tym idzie – większą ilością osób korzystających z pływalni, konieczne było powiększenie zespołu szatniowo – sanitarnego. 

Powierzchnię przeznaczoną pod szatnie z prysznicami i toaletami powiększono kosztem zlikwidowania części pomieszczeń i przeniesienia ich do nowego obiektu. Dzięki temu uzyskano łączną ilość 430 miejsc w przebieralniach damskich, męskich, rodzinnych i dla niepełnosprawnych. Zwiększono także przestrzeń hallu dla osób korzystających z usług kompleksu basenowego. Obiekt posiada także drugie wejście do budynku oraz dodatkową strefę kontroli wejścia. W nowej części budynku w sąsiedztwie schodów znajduje się dźwig osobowy pozwalający osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni z całego zakresu usług zlokalizowanych na obydwu kondygnacjach. Wykorzystano również kondygnację piwnic jako miejsce na lokalizację zespołu rozrywki i gastronomii. Znajduje się tutaj restauracja z zapleczem kuchennym oraz sala bilardowa i kręgielnia.

W poziomie piwnic posadowiono wszystkie niezbędne pomieszczenia techniczne: stację uzdatniania wody, centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, warsztat, magazyny, pomieszczenia socjalne i higieniczno – sanitarne pracowników.

Projekt – Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Budowa Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego 30 w Tarnowie został zrealizowany przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Numer i nazwa działania: Oś priorytetowa 3 Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.1. Rozwój infrastruktury turystycznej , Schemat C: Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu.
Nr projektu MRPO.03.01.03-12-010/09
Okres realizacji projektu: 03.08.2010 r. do 03.10.2011 r.

Skip to content