logo BIP

Park wodny TOSiR

Informacje


Kategoria: Baseny

Adres: ul. Piłsudskiego 30

Adres e-mail: plywalniakryta@tosir.com.pl

Telefon: +48 14 621 43 92

Godziny otwarcia: pon-pt 6:00 – 22:00 | sob, nd i święta 8:00 – 22:00 | m-ce lipiec i sierpień 6:00 – 22:00

Terminal płatniczy: tak

Dodatkowe informacje:

W dniu 20.06.2022r zostały przeprowadzone badania przez Laboratorium Badawcze ‘’ J.S HAMILTON POLAND Sp. z o.o. w Gdyni. ”Stwierdzono przekroczenia w zakresie mikroorganizmów:

 1. Hamownia zjeżdżalnia nowa cz., niecka ->300 jtk/1ml
 2. Basen rekreacyjny + hamownia nowa cz., cyrkulacja->300 jtk/1ml
 3. Basen rekreacyjny+ hamownia stara cz., cyrkulacja ->94 jtk/1ml
 4. Basen rekreacyjny nowa cz., niecka->300 jtk/1ml
 5. Basen rekreacyjny  stara cz., niecka->300 jtk/1ml
  W związku z powyższym wykonano następujące czynności:
 • płukanie filtrów basenowych
 • wymiana całkowita wody – hamownie
 • wymiana około 20% wody – basen rekreacyjny / nowa i stara część /
 • dodanie środka chemicznego Supra Activa
  Pozostałe wyniki badań są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9.11.2015r w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.

Aktualności

Sauna parowa NIECZYNNA

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje iż w związku awarią agregatu sauna parowa znajdująca się na terenie Parku Wodnego będzie NIECZYNNA do odwołania . Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy

Czytaj więcej »

Więcej informacji

Park Wodny jest jednym z elementów dużego projektu Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Oprócz Parku Wodnego planowana jest budowa Wielofunkcyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej oraz Amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu na gruntach o łącznej powierzchni około 16 000 m2.

Inwestycja polegała na dobudowie do budynku istniejącej Krytej Pływalni mieszczącej pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10mzjeżdżalnię 90m, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego drugiego budynku – Parku Wodnego. Podstawowym celem rozbudowy było stworzenie na bazie istniejącego obiektu – większego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. W ramach rozbudowy wykonano dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno – rozrywkowy. 

Powierzchnia hal basenowych została powiększona dwukrotnie, a w nowym budynku posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzery, sztuczna rzeka, zatoka bąbelkowa, masaż boczny, masaż karku, 50 m zjeżdżalnia rurowa oraz zjeżdżalnia rodzina. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego, brodzik dla małych dzieci o powierzchni 33 m2 ze zjeżdżalnią prostą typu Słonik. Z hali basenowej, w okresie letnim będzie można wyjść na taras gdzie przewidziano ustawienie leżaków. W bezpośrednim sąsiedztwie nowej hali basenowej zaprojektowano zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna a jako pomieszczenia pomocnicze wykonano tu hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach. W związku rozbudową funkcji obiektu, a co za tym idzie – większą ilością osób korzystających z pływalni, konieczne było powiększenie zespołu szatniowo – sanitarnego. 

Powierzchnię przeznaczoną pod szatnie z prysznicami i toaletami powiększono kosztem zlikwidowania części pomieszczeń i przeniesienia ich do nowego obiektu. Dzięki temu uzyskano łączną ilość 430 miejsc w przebieralniach damskich, męskich, rodzinnych i dla niepełnosprawnych. Zwiększono także przestrzeń hallu dla osób korzystających z usług kompleksu basenowego. Obiekt posiada także drugie wejście do budynku oraz dodatkową strefę kontroli wejścia. W nowej części budynku w sąsiedztwie schodów znajduje się dźwig osobowy pozwalający osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni z całego zakresu usług zlokalizowanych na obydwu kondygnacjach. Wykorzystano również kondygnację piwnic jako miejsce na lokalizację zespołu rozrywki i gastronomii. Znajduje się tutaj restauracja z zapleczem kuchennym oraz sala bilardowa i kręgielnia.

W poziomie piwnic posadowiono wszystkie niezbędne pomieszczenia techniczne: stację uzdatniania wody, centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, warsztat, magazyny, pomieszczenia socjalne i higieniczno – sanitarne pracowników.

Projekt – Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Budowa Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego 30 w Tarnowie został zrealizowany przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Numer i nazwa działania: Oś priorytetowa 3 Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.1. Rozwój infrastruktury turystycznej , Schemat C: Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu.
Nr projektu MRPO.03.01.03-12-010/09
Okres realizacji projektu: 03.08.2010 r. do 03.10.2011 r.

Skip to content