Park wodny TOSiR

Park Wodny TOSiR

 

CZYNNY

 

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje wszystkich klientów Parku Wodnego przy ulicy Piłsudskiego 30 o rozpoczęciu przerwy technologicznej od dnia 10 czerwca do 23 czerwca włącznie . W tym okresie obiekt będzie NIECZYNNY . Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i zapraszamy do skorzystania z usług Miejskiego Domu Sportu , który jest czynny od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 ( ostanie wejście o 21.00) a w soboty i niedziele czynny od 8.00 do 22.00 ( ostanie wejście o 21.00) .

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje iż Pływalnia Kryta – Park Wodny jest czynny w okresie lipiec , sierpień  od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 ,
soboty  i niedziele  8.00 do 22.00

 

Ocena Roczna- Park Wodny ul. Piłsudskiego 30

grafik 2018-2019

Park Wodny jest jednym z elementów dużego projektu Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Oprócz Parku Wodnego planowana jest budowa Wielofunkcyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej oraz Amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu na gruntach o łącznej powierzchni około 16 000 m2.
Inwestycja polegała na dobudowie do budynku istniejącej Krytej Pływalni mieszczącej pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10m, zjeżdżalnię 90m, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego drugiego budynku – Parku Wodnego. Podstawowym celem rozbudowy było stworzenie na bazie istniejącego obiektu – większego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. W ramach rozbudowy wykonano dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno – rozrywkowy. Powierzchnia hal basenowych została powiększona dwukrotnie, a w nowym budynku posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzery, sztuczna rzeka, zatoka bąbelkowa, masaż boczny, masaż karku, 50 m zjeżdżalnia rurowa oraz zjeżdżalnia rodzina. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego, brodzik dla małych dzieci o powierzchni 33 m2 ze zjeżdżalnią prostą typu Słonik. Z hali basenowej, w okresie letnim będzie można wyjść na taras gdzie przewidziano ustawienie leżaków. W bezpośrednim sąsiedztwie nowej hali basenowej zaprojektowano zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna a jako pomieszczenia pomocnicze wykonano tu hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach. W związku rozbudową funkcji obiektu, a co za tym idzie – większą ilością osób korzystających z pływalni, konieczne było powiększenie zespołu szatniowo – sanitarnego. Powierzchnię przeznaczoną pod szatnie z prysznicami i toaletami powiększono kosztem zlikwidowania części pomieszczeń i przeniesienia ich do nowego obiektu. Dzięki temu uzyskano łączną ilość 430 miejsc w przebieralniach damskich, męskich, rodzinnych i dla niepełnosprawnych. Zwiększono także przestrzeń hallu dla osób korzystających z usług kompleksu basenowego. Obiekt posiada także drugie wejście do budynku oraz dodatkową strefę kontroli wejścia. W nowej części budynku w sąsiedztwie schodów znajduje się dźwig osobowy pozwalający osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni z całego zakresu usług zlokalizowanych na obydwu kondygnacjach. Wykorzystano również kondygnację piwnic jako miejsce na lokalizację zespołu rozrywki i gastronomii. Znajduje się tutaj restauracja z zapleczem kuchennym oraz sala bilardowa i kręgielnia.
W poziomie piwnic posadowiono wszystkie niezbędne pomieszczenia techniczne: stację uzdatniania wody, centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, warsztat, magazyny, pomieszczenia socjalne i higieniczno – sanitarne pracowników.

admin-ajax

Projekt – Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Budowa Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego 30 w Tarnowie został zrealizowany przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Numer i nazwa działania: Oś priorytetowa 3 Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.1. Rozwój infrastruktury turystycznej , Schemat C: Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu.
Nr projektu MRPO.03.01.03-12-010/09
Okres realizacji projektu: 03.08.2010 r. do 03.10.2011 r.

 

zobacz regulaminzobacz cennik

 

Galeria obiektu:

Categories:

Adres:

ul. Piłsudskiego 30

Adres e-mail:

plywalniakryta@tosir.com.pl

Telefon:

+48 14 621-43-92

Godziny otwarcia:

pon-pt 6:00 - 22:00 | sob, nd i święta 8:00 - 22:00 | m-ce lipiec i sierpień 6:00 - 22:00

Terminal płatniczy::

tak

Dodatkowe informacje:

Komunikat o jakości wody . W dniu 02.07.2019 r. zostały przeprowadzone badania wody basenowej przez Laboratorium Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. w Lędzinach. Stwierdzono przekroczenia wymaganych wartości parametrów wody w zakresie liczby mikroorganizmów: - w systemie cyrkulacji: basenu pływackiego na starej części (>300jtk/1ml), jacuzzi 1 na starej części(40jtk/1ml), basen rekreacyjny, hamownia zjeżdżalni na nowej części (>300jtk/1ml), basen rekreacyjny, hamownia zjeżdżalni na starej części (>300jtk/1ml) - w nieckach basenowych: niecka pływacka (>300jtk/1ml), hamownia zjeżdżalni na starej części (>300jtk/1ml) - przekroczenia w zakresie chloroformu: jacuzzi 1 na starej części ( 0,045 mg/l) W związku z powyższym wykonano następujące czynności: - całkowita wymiana wody ( brodzik, wanna – stara część, wanna – nowa część, hamownia ) - dolanie świeżej wody - płukanie i odkażenie filtrów basenowych - zwiększenie chlorowania do 1,5 mg/l - dawka profilaktyczna SUPER ACTIVIA Pozostałe wyniki badań są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9.11.2015r w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.
Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony