Park wodny TOSiR

Park Wodny TOSiR

 

CZYNNY 

 

Uwaga!!!
Kontynuacja kursu nauki i doskonalenia pływania rozpocznie się 12 WRZEŚNIA 2020 r. W związku z powyższym w każdą sobotę w godzinach od 8,00 do 16,00 ILOŚĆ WOLNYCH MIEJSC NA BASENIE BĘDZIE OGRANICZONA,  pierwszeństwo wstępu będą mieli uczestnicy kursu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż od dnia 28.07.2020 r. na:

Na Krytej Pływalni- Park Wodny ul. Piłsudskiego 30 limit osób mogących korzystać            z  pływalni wynosi do 150 osób, natomiast zostaje zniesione ograniczenie ilości osób korzystających z torów pływackich.

W dalszym ciągu na obiektach sportowych TOSiR należy zachowywać bezpieczną odległość 1,5 metra oraz w budynkach do czasu rozpoczęcia zajęć należy zakrywać usta i nos.

 

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje iż Pływalnia Kryta – Park Wodny jest czynny w okresie lipiec , sierpień  od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 ,
soboty  i niedziele  8.00 do 22.00

 

Procedura oraz wytyczne

funkcjonowania Krytej Pływalni – Park Wodny

Piłsudskiego 30, 33-100 Tarnów.

 

Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie.

 

 • w strefie wejścia, szatni odzieży wierzchniej oraz kasy :
 1. Maksymalna liczba osób przebywający w pływalni Kryta Pływalnia – Park Wodny to 100 os.
 1. Nieautomatyczne drzwi wejściowe pozostają uchylone umożliwiając unikanie ich dotykania,
 2. Wyznaczone zostają 2 metrowe odległości przed szatnią oraz punktem kasowym jako strefy oczekiwania,
 3. Obsługa mająca kontakt bezpośredni z klientami została wyposażona w przyłbice
  i rękawiczki,
 4. Przed szatnią odzieży wierzchniej oraz kasą może znajdować się wyłącznie jedna osoba,
 5. Wprowadzono dezynfekcje bransoletek/kluczy ( do szafek ) po każdym użytkowniku,
 6. Zabrania się korzystania z obiektu osobom z objawami jakiejkolwiek infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych,
 7. Ławki i krzesła w holu głównym zostały usunięte z eksploatacji w celu ograniczenia pobytu na obiekcie do skorzystania z usługi, a nie odpoczynku i oczekiwania.
 8. Została ograniczona ilość suszarek do włosów.
 • w przebieralni i w strefie z prysznicami :
 1. Została ograniczona ilość szafek w celu możliwości zachowania dystansu społecznego,
 2. Została ograniczona ilość natrysków w celu możliwości zachowania dystansu społecznego,
 3. Wprowadzono dezynfekcję szafek po każdym użytkowniku
 4. Zamontowano podajniki ze środkiem dezynfekcyjnym,
 5. Wywieszono instrukcję prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk,
 6. Wywieszono instrukcję prawidłowego zakładania i ściągania rękawiczek oraz maseczek,
 • w strefie basenu :
 1. Wprowadzono regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych taki jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów,
 2. Maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie,
 3. Maksymalnie z Jacuzzi może korzystać 1 osoba (z wyjątkiem rodziny mieszkającej wspólnie w jednym domu)
 4. Maksymalnie z brodzika mogą korzystać 4 osoby(z wyjątkiem rodziny mieszkającej wspólnie w jednym domu)
 5. Należy zachować dystans społeczny wynoszący 2m

Zapewniono zminimalizowaną obsadę kadrową z uwzględnieniem maksymalnego rozproszenia w celu ograniczenia kontaktów pomiędzy pracownikami obiektu.

 

Ocena roczna- Park Wodny

Procedura Park Wodny

Ocena roczna- Park Wodny

SZKOŁA 2019-2020 TABLICA

Park Wodny jest jednym z elementów dużego projektu Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Oprócz Parku Wodnego planowana jest budowa Wielofunkcyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej oraz Amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu na gruntach o łącznej powierzchni około 16 000 m2.
Inwestycja polegała na dobudowie do budynku istniejącej Krytej Pływalni mieszczącej pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10m, zjeżdżalnię 90m, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego drugiego budynku – Parku Wodnego. Podstawowym celem rozbudowy było stworzenie na bazie istniejącego obiektu – większego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. W ramach rozbudowy wykonano dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno – rozrywkowy. Powierzchnia hal basenowych została powiększona dwukrotnie, a w nowym budynku posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzery, sztuczna rzeka, zatoka bąbelkowa, masaż boczny, masaż karku, 50 m zjeżdżalnia rurowa oraz zjeżdżalnia rodzina. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego, brodzik dla małych dzieci o powierzchni 33 m2 ze zjeżdżalnią prostą typu Słonik. Z hali basenowej, w okresie letnim będzie można wyjść na taras gdzie przewidziano ustawienie leżaków. W bezpośrednim sąsiedztwie nowej hali basenowej zaprojektowano zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna a jako pomieszczenia pomocnicze wykonano tu hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach. W związku rozbudową funkcji obiektu, a co za tym idzie – większą ilością osób korzystających z pływalni, konieczne było powiększenie zespołu szatniowo – sanitarnego. Powierzchnię przeznaczoną pod szatnie z prysznicami i toaletami powiększono kosztem zlikwidowania części pomieszczeń i przeniesienia ich do nowego obiektu. Dzięki temu uzyskano łączną ilość 430 miejsc w przebieralniach damskich, męskich, rodzinnych i dla niepełnosprawnych. Zwiększono także przestrzeń hallu dla osób korzystających z usług kompleksu basenowego. Obiekt posiada także drugie wejście do budynku oraz dodatkową strefę kontroli wejścia. W nowej części budynku w sąsiedztwie schodów znajduje się dźwig osobowy pozwalający osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni z całego zakresu usług zlokalizowanych na obydwu kondygnacjach. Wykorzystano również kondygnację piwnic jako miejsce na lokalizację zespołu rozrywki i gastronomii. Znajduje się tutaj restauracja z zapleczem kuchennym oraz sala bilardowa i kręgielnia.
W poziomie piwnic posadowiono wszystkie niezbędne pomieszczenia techniczne: stację uzdatniania wody, centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, warsztat, magazyny, pomieszczenia socjalne i higieniczno – sanitarne pracowników.

admin-ajax

Projekt – Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Budowa Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego 30 w Tarnowie został zrealizowany przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Numer i nazwa działania: Oś priorytetowa 3 Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.1. Rozwój infrastruktury turystycznej , Schemat C: Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu.
Nr projektu MRPO.03.01.03-12-010/09
Okres realizacji projektu: 03.08.2010 r. do 03.10.2011 r.

 

zobacz regulaminzobacz cennikRegulamin Biletu Instruktorskiego

 

Galeria obiektu:

Categories:

Adres:

ul. Piłsudskiego 30

Adres e-mail:

plywalniakryta@tosir.com.pl

Telefon:

+48 14 621-43-92

Godziny otwarcia:

pon-pt 6:00 - 22:00 | sob, nd i święta 8:00 - 22:00 | m-ce lipiec i sierpień 6:00 - 22:00

Terminal płatniczy::

tak

Dodatkowe informacje:

Komunikat o jakości wody . W dniu 6.10..2020r zostały przeprowadzone badania przez Laboratorium Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. w Lędzinach. Stwierdzono, że wszystkie wyniki badań mikrobiologicznych i fizykochemicznych, są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9.11.2015r w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach.
Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony