
CZYNNY
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż od dnia 28.07.2020 r. na:
Na Krytej Pływalni- Park Wodny ul. Piłsudskiego 30 limit osób mogących korzystać z pływalni wynosi do 150 osób, natomiast zostaje zniesione ograniczenie ilości osób korzystających z torów pływackich.
W dalszym ciągu na obiektach sportowych TOSiR należy zachowywać bezpieczną odległość 1,5 metra oraz w budynkach do czasu rozpoczęcia zajęć należy zakrywać usta i nos.
Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji uprzejmie informuje iż Pływalnia Kryta – Park Wodny jest czynny w okresie lipiec , sierpień od poniedziałku do piątku od 6.00 do 22.00 ,
soboty i niedziele 8.00 do 22.00
Procedura oraz wytyczne
funkcjonowania Krytej Pływalni – Park Wodny
Piłsudskiego 30, 33-100 Tarnów.
Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie.
- w strefie wejścia, szatni odzieży wierzchniej oraz kasy :
- Maksymalna liczba osób przebywający w pływalni Kryta Pływalnia – Park Wodny to 100 os.
- Nieautomatyczne drzwi wejściowe pozostają uchylone umożliwiając unikanie ich dotykania,
- Wyznaczone zostają 2 metrowe odległości przed szatnią oraz punktem kasowym jako strefy oczekiwania,
- Obsługa mająca kontakt bezpośredni z klientami została wyposażona w przyłbice
i rękawiczki, - Przed szatnią odzieży wierzchniej oraz kasą może znajdować się wyłącznie jedna osoba,
- Wprowadzono dezynfekcje bransoletek/kluczy ( do szafek ) po każdym użytkowniku,
- Zabrania się korzystania z obiektu osobom z objawami jakiejkolwiek infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych,
- Ławki i krzesła w holu głównym zostały usunięte z eksploatacji w celu ograniczenia pobytu na obiekcie do skorzystania z usługi, a nie odpoczynku i oczekiwania.
- Została ograniczona ilość suszarek do włosów.
- w przebieralni i w strefie z prysznicami :
- Została ograniczona ilość szafek w celu możliwości zachowania dystansu społecznego,
- Została ograniczona ilość natrysków w celu możliwości zachowania dystansu społecznego,
- Wprowadzono dezynfekcję szafek po każdym użytkowniku
- Zamontowano podajniki ze środkiem dezynfekcyjnym,
- Wywieszono instrukcję prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk,
- Wywieszono instrukcję prawidłowego zakładania i ściągania rękawiczek oraz maseczek,
- w strefie basenu :
- Wprowadzono regularną dezynfekcję powierzchni wspólnych taki jak klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, powierzchnie sanitarne i wokół basenów,
- Maksymalnie z jednego toru mogą korzystać 4 osoby jednocześnie,
- Maksymalnie z Jacuzzi może korzystać 1 osoba (z wyjątkiem rodziny mieszkającej wspólnie w jednym domu)
- Maksymalnie z brodzika mogą korzystać 4 osoby(z wyjątkiem rodziny mieszkającej wspólnie w jednym domu)
- Należy zachować dystans społeczny wynoszący 2m
Zapewniono zminimalizowaną obsadę kadrową z uwzględnieniem maksymalnego rozproszenia w celu ograniczenia kontaktów pomiędzy pracownikami obiektu.
SZKOŁA 2019-2020 TABLICA
Park Wodny jest jednym z elementów dużego projektu Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Oprócz Parku Wodnego planowana jest budowa Wielofunkcyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej oraz Amfiteatru wraz z zagospodarowaniem terenu na gruntach o łącznej powierzchni około 16 000 m2.
Inwestycja polegała na dobudowie do budynku istniejącej Krytej Pływalni mieszczącej pływalnię sportową o wymiarach 25 x 12,5m, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 x 10m, zjeżdżalnię 90m, gejzerami, masażem karku oraz wanną do masażu wodnego drugiego budynku – Parku Wodnego. Podstawowym celem rozbudowy było stworzenie na bazie istniejącego obiektu – większego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. W ramach rozbudowy wykonano dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno – rozrywkowy. Powierzchnia hal basenowych została powiększona dwukrotnie, a w nowym budynku posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego o powierzchni 313 m2 z atrakcjami: gejzery, sztuczna rzeka, zatoka bąbelkowa, masaż boczny, masaż karku, 50 m zjeżdżalnia rurowa oraz zjeżdżalnia rodzina. W hali basenowej znajdują się również 2 wanny do masażu wodnego, brodzik dla małych dzieci o powierzchni 33 m2 ze zjeżdżalnią prostą typu Słonik. Z hali basenowej, w okresie letnim będzie można wyjść na taras gdzie przewidziano ustawienie leżaków. W bezpośrednim sąsiedztwie nowej hali basenowej zaprojektowano zespół SPA, w którym mieszczą się sauny: fińska, parowa i aromatyczna a jako pomieszczenia pomocnicze wykonano tu hall z basenem schładzającym i prysznicami schładzającymi oraz salę z leżankami do wypoczynku po zabiegach. W związku rozbudową funkcji obiektu, a co za tym idzie – większą ilością osób korzystających z pływalni, konieczne było powiększenie zespołu szatniowo – sanitarnego. Powierzchnię przeznaczoną pod szatnie z prysznicami i toaletami powiększono kosztem zlikwidowania części pomieszczeń i przeniesienia ich do nowego obiektu. Dzięki temu uzyskano łączną ilość 430 miejsc w przebieralniach damskich, męskich, rodzinnych i dla niepełnosprawnych. Zwiększono także przestrzeń hallu dla osób korzystających z usług kompleksu basenowego. Obiekt posiada także drugie wejście do budynku oraz dodatkową strefę kontroli wejścia. W nowej części budynku w sąsiedztwie schodów znajduje się dźwig osobowy pozwalający osobom niepełnosprawnym korzystać w pełni z całego zakresu usług zlokalizowanych na obydwu kondygnacjach. Wykorzystano również kondygnację piwnic jako miejsce na lokalizację zespołu rozrywki i gastronomii. Znajduje się tutaj restauracja z zapleczem kuchennym oraz sala bilardowa i kręgielnia.
W poziomie piwnic posadowiono wszystkie niezbędne pomieszczenia techniczne: stację uzdatniania wody, centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, warsztat, magazyny, pomieszczenia socjalne i higieniczno – sanitarne pracowników.
Projekt – Budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Budowa Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego 30 w Tarnowie został zrealizowany przy dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Numer i nazwa działania: Oś priorytetowa 3 Turystyka i przemysł kulturowy, Działanie 3.1. Rozwój infrastruktury turystycznej , Schemat C: Rozwój produktów i oferty turystycznej regionu.
Nr projektu MRPO.03.01.03-12-010/09
Okres realizacji projektu: 03.08.2010 r. do 03.10.2011 r.
zobacz regulamin / zobacz cennik
Galeria obiektu:
Najnowsze komentarze