Stadion Sportowy TOSiR imienia Trenera Emila Wzorka

Informacje


Kategoria: Stadiony

Adres: ul. Piłsudskiego 32

Adres e-mail: stadionsportowy@tosir.com.pl , obsluga.stadion@tosir.com.pl

Telefon: +48 14 627 24 76

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 8:00 – 21:00 , sobota i niedziela  8.00 – 20.00

Terminal płatniczy: tak

Dodatkowe informacje:
Stadion posiada salkę do ćwiczeń, salkę taneczną z lustrami oraz salę do tenisa stołowego

Więcej informacji

Stadion Sportowy TOSiR im. Trenera Emila Wzorka to dawny obiekt Klubu Sportowego „Błękitni”. W 2015 roku prawo do zarządzania obiektem przejął Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, nadano wówczas nową obowiązującą nazwę i rozpoczęto na szeroką skalę modernizację wysłużonego obiektu.

OBIEKT LEKKOATLETYCZNY

Obecnie Stadion Sportowy to wielofunkcyjny  kompleks sportowo – rekreacyjny rozpoznawany głównie dzięki nowej części lekkoatletycznej, w skład której wchodzą:

 • bieżnia okrężna 6-cio torowa i 8-mio torowa na prostej
 • 2 skocznie do skoku w dal i trójskoku
 • 2 skocznie do skoku o tyczce
 • skocznia do skoku wzwyż
 • 2 rzutnie do pchnięcia kulą
 • rzutnia do rzutu dyskiem i młotem zabezpieczona klatką
 • rzutnia do rzutu oszczepem
 • rów z wodą

Nasz obiekt wyposażony jest w profesjonalne zaplecze sprzętowe do wszystkich konkurencji lekkoatletycznych. Oświetlenie zamontowane na 6-ciu słupach pozwala na przeprowadzenie zajęć i wydarzeń sportowych. Rozmieszczony system nagłośnienia połączony jest ze stanowiskiem spikera, które usytuowane jest w budynku na widowni z trybunami mieszczącymi 1900 miejsc siedzących.Dzięki przeprowadzonej modernizacji i spełnieniu wymagań IAAF i PZLA część lekkoatletyczna uzyskała certyfikat PZLA zaliczający nasz stadion do kategorii V A. Mogą być na nim rozgrywane wszystkie konkurencje biegowe, chód sportowy, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut młotem oraz rzut oszczepem. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach, będą mogły być podstawą do przyznania zawodnikom określonej klasy sportowej (z mistrzowską międzynarodową włącznie) jedynie po spełnieniu ogólnych wymagań dot. rangi zawodów zawartych w regulaminach PZLA oraz po akceptacji tej rangi przez Dział Techniczny PZLA.

OBIEKT PIŁKARSKI

Stadion jest również obiektem piłkarskim, w skład którego wchodzi boisko do piłki nożnej o wymiarach pola gry 100 m x 64 m i nawierzchni z trawy naturalnej wraz z drenażem znajdujące się wewnątrz bieżni lekkoatletycznej oraz treningowe boisko trawiaste, na którym możliwe jest rozgrywanie meczy w kategorii młodzik i niżej przy wymiarze boiska 70 m x 50 m.

POZOSTAŁA PRZESTRZEŃ

W naszej pozostałej przestrzeni sportowej znajduje się:

 • sala sportowa z matami tatami do sztuk walki o pow. 125 m2
 • 2 sale taneczne / do ćwiczeń z lustrami i nagłośnieniem o pow. 50 m2 każda
 • sala z tenisem stołowym
 • sala konferencyjna

oraz w formie otwartej dla każdego boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki jak również siłownia plenerowa o nawierzchniach poliuretanowych.

PZLA

Rozruch przed spotkaniem ekstraklasy LECH POZNAŃ - TERMALIKA NIECIECZA

Rozruch przed spotkaniem ekstraklasy LECHIA GDAŃSK - TERMALIKA NIECIECZA