logo BIP

Kategoria: Aktualności

MAŁOPOLSKA TOUR 2022 – Tarnów

MAŁOPOLSKA TOUR 2022 – Tarnów

 

Po kilku latach przerwy powraca do Tarnowa jedna z największych imprez rowerowych w Małopolsce czyli Małopolska Tour. 21 sierpnia tarnowskie Błonia zamienią się w rowerowe miasteczko z ogromną ilością atrakcji dla całych rodzin, a przez tarnowskie drogi rowerowe przebiegać będzie Rodzinny Rajd Rowerowy. Na zakończenie dnia będzie można posłuchać koncertu muzycznej gwiazdy – zespół Wilki. Wydarzenie, na które wyczekują nie tylko fani dwóch kółek, jest znakomitą okazją do wspólnej zabawy, wspólnej jazdy, a także do zapoznania się z turystyczną ofertą Małopolski. Wszystko za sprawą strefy wystawienniczej, w której swoje stoiska zaprezentują różnego typu organizacje. Na stoiskach tych odbędzie się również konkurs. Za wykonanie wskazanych zadań każdy uczestnik zabawy otrzyma pieczątkę, a gdy zbierze ich odpowiednią ilość, będzie mógł odebrać nagrodę! W innych zmaganiach konkursowych do wygrania będzie m.in. rower. 4 trasy Rodzinnego Rajdu Rowerowego są poprowadzone w taki sposób, aby rowerzyści mogli zobaczyć jak najwięcej walorów turystycznych regionu. Do wyboru są  odcinki o różnej długości i zróżnicowanej trudności, żeby każdy rowerzysta, niezależnie od wieku i zaawansowania, mógł cieszyć się jazdą i wspaniałymi widokami. Zapisy na rajd odbywają się online na stronie: malopolskatour.pl. Udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny, a pierwszy 1000 zarejestrowanych kolarzy otrzyma atrakcyjny pakiet startowy z okazjonalną koszulką rajdową, numerem startowym oraz talonem do foodtrucków. Organizatorzy zapraszają do udziału całe rodziny. Tradycyjnie już podczas Małopolska Tour odbędzie się pokazy dirt jumpingu w wykonaniu krajowej czołówki zawodników, a najmłodsze dzieci wezmą udział w wyścigu Kids Race (start o godzinie 15:00, a zapisy w Biurze Rajdu do 14:30). Będzie można także skorzystać ze strefy wypoczynku z leżakami, strefy zadań z blender bikem, slote carsami, pumptrackiem oraz Akademią Bezpiecznego Rowerzysty. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, bo jest ich naprawdę sporo i nikt nie będzie się nudził. Podczas wielkiego finału usłyszeć będzie można największe hity zespołu Wilki, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Na pewno nie zabraknie takich utworów jak: Baśka, Bohema, Urke, które będzie można zaśpiewać wspólnie z Robertem Gawlińskim.

Zapisy na rajd: www.malopolskatour.pl

Pierwszy 1000 zarejestrowanych uczestników rajdu otrzyma pakiet startowy.

Harmonogram:

09:30 – 11:30 odbiór pakietów startowych

12:00 – otwarcie Małopolska Tour 2022

12:10 – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego

12:30 – otwarcie Miasteczka Małopolska Tour 2022

14:00 – pokazy dirt jumpingu i Bicykl Show

15:00 – Kids Race

16:00 – konkursy z nagrodami

17:00 – pokazy dirt jumpingu i Bicykl Show

18:30 – pokazy dirt jumpingu i Bicykl Show

19:00 – koncert zespołu WILKI

20:30 – zakończenie imprezy

Trasy Rodzinnego Rajdu Rowerowego

MINI I (18 km) oraz MINI II (7 km) – rodzinne, miejskie trasy, które przebiegają po ścieżkach rowerowych. Jedną z atrakcji jest przejazd przez długą kładkę nad rzeką Biała. W połowie drogi czeka na uczestników smaczna owocowa niespodzianka.

MIDI (29 km) – klimatyczna trasa, która oprócz odcinków miejskich prowadzi przez podtarnowskie wioski i przysiółki.

MAXI (40 km) – malownicza, a przy tym najdłuższa trasa, która ciągnie się wśród pół, łąk i lasów. Piękno przyrody widać tu na każdym kroku.

Wszystkie trasy są asfaltowe i płaskie, które można pokonać na każdym rowerze. Ślady gpx, regulamin, zapisy, oświadczenia dostępne są na stronie internetowej http://malopolskatour.pl

 

Projekt finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Skip to content