Koronawirus. Ograniczenia w żółtej strefie

Koronawirus. Ograniczenia w żółtej strefie

Korzystanie z basenów i aquaparków

Brak ograniczeń na basenach (na torze i w obiekcie);
Limit osób korzystających z aquaparków wynosi 75% pojemności obiektu.

Aktualne ograniczenia dotyczące obszaru sportu w strefach żółtej i czerwonej

10.10.2020

10 października weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Żółtą strefą zostaje objęty cały kraj, z wyłączeniem powiatów, które znajdą się w strefie czerwonej. Sprawdź jakie ograniczenia w obszarze sportu obowiązują od soboty 10 października.

 

Aktualne obostrzenia w obszarze sportu – STREFA ŻÓŁTA

PUBLICZNOŚĆ

  • Podczas wydarzeń sportowych we wszystkich obiektach z miejscami przewidzianymi dla widowni (m.in. stadiony piłkarskie        i żużlowe, boiska, infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych, sale i hale sportowe, baseny i inne)                  w powiatach oznaczonych kolorem żółtym organizator wydarzenia/ zarządca obiektu może udostępnić publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie (w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m). Jednocześnie podczas wydarzenia może być zajętych nie więcej niż 25 procent miejsc przewidzianych dla publiczności.
  • W powiatach oznaczonych kolorem żółtym w siłowniach, klubach i centrach fitness może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 7 metrów kwadratowych z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu, z wyłączeniem obsługi.

STREFA ŻÓŁTA I CZERWONA

We wszystkich strefach sędzia, trener oraz osoby uprawiające sport (wyłącznie w dozwolonych, ww. przypadkach) są zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa.

Należy zachować limit uczestników wydarzenia, tj. 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia. Limit osób nie dotyczy pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych oraz rozgrywek ligowych – piłka nożna i żużel. Przypominamy, iż osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk podczas wchodzenia i opuszczania obiektu, wydarzenia sportowego lub zajęć sportowych. Należy zachować dystans społeczny.

 

 

 

 

 

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast strony